O Star Trek Online

Star Trek Online
Star Trek Online to pierwsza gra MMORPG w uniwersum Star Treka i właściwie pierwsza gra RPG przedstawiająca ten świat. Wydaje się dziwne, że pomimo ogromnej popularności w USA całej serii filmów i seriali, która nie ustępuje popularnością Gwiezdnym wojnom, dopiero w 2010 roku powstała gra tego typu i wzbogaciła równie dziwnie małą liczbę gier komputerowych opartych na tej marce. Ale jak to się mówi – lepiej późno niż wcale.

Więcej o Star Trek Online


Chronologia Star Trek Online
Star Trek Online dzieje się w rzeczywistości znanej nam ze wszystkich seriali oraz dziesięciu filmów, ponieważ twórcy gry postanowili pozostać przy „oryginalnej” wersji wydarzeń i nie brali pod uwagę zmian, które dokonały się w filmie Star Trek z 2009 roku. Jedyne wydarzenia wspólne dla najnowszego filmu i tej gry były opisane w komiksie „Star Trek Countdown”, oficjalnym prequelu filmu J. J. Abramsa, czyli zostało uwzględnione np. zniszczenie Romulusa. Dla gracza czas zaczyna się w 2409 roku, czyli około 30 lat po akcji filmu „Nemesis”, jednak znamy wydarzenia, które doprowadziły do sytuacji znanej w grze. Oto co działo się tuż po pokonaniu Shinzona przez Picarda.

Poznaj chronologię wydarzeń


Star Trek Online jest za darmo, ale co trzeba zrobić, by zagrać? Dowiedzcie się skąd pobrać klienta gry i poznajcie wymagania sprzętowe.

Czego potrzeba, by zagrać?


Pierwsze kroki w Star Trek Online
Star Trek Online nie różni się bardzo od innych gier MMO. Znając gatunek nie będziecie niczym szczególnie zaskoczeni, zaczynając tu swoją przygodę. A co z osobami, które dotąd miały tylko styczność z grami dla jednego gracza, a do STO przyciągnęła je głównie sympatia do uniwersum Gene’a Roddenberry’ego? Tu może być nieco trudniej, ale i Wy sobie poradzicie, zwłaszcza mając wsparcie innych graczy. Jednak nieważne, do której grupy należycie, są rzeczy o których wiedzieć warto już na samym początku – ten przewodnik Wam je przekaże. Oszczędzicie dzięki niemu sporo czasu i łatwiej odnajdziecie się w grze.

Pierwsze kroki w Star Trek Online