Zapracuj sobie na rocznicowy "prezent"

lastoutpost195-600x459.jpg

Spróbujmy sobie wyobrazić taką oto hipotetyczną sytuację:

Rodzice obiecali Jasiowi na urodziny iPada. Jaś się ucieszył niezmiernie wiadomością o prezencie, ale jego mina szybko zrzedła po tym, jak rodzice powiedzieli mu, iż prezent dostanie tylko pod warunkiem, że codziennie każdego dnia przez dwa tygodnie będzie skakał na jednej nodze dookoła domu przez 5 minut. Jaś zapytał rodziców dlaczego ma to robić, ale oni odpowiedzieli, że to bardzo fajny iPad i musi on po prostu odrobinę na niego zapracować. „No trudno, ale to przecież tylko 5 minut dziennie!” – pomyślał Jasio. Po chwili rodzice pokazali Jasiowi pudełko z prezentem, gdzie się okazało, że to stara generacja iPada, podczas gdy na następny miesiąc zapowiedziana jest premiera najnowszej wersji. Jaś zapytał czy może dostać tą lepszą, ale rodzice zaprzeczyli. Jaś zaczął się zastanawiać czy stary iPad jest w ogóle wart zachodu i czy nie lepiej przeznaczyć swoje własne oszczędności od razu na lepszą edycję. W tym momencie rodzice poinformowali Jasia, że oczywiście nie musi skakać na jednej nodze dookoła domu jeśli nie chce i może sobie za miesiąc sam kupić najnowszego iPada, ale nie otrzyma on wtedy unikatowego skórzanego futerału, dostępnego tylko ze starym iPadem, a który nie będą dostępne dla nowego iPada przez najbliższy rok…

Mniej więcej tak będzie wyglądała czwarta rocznica Star Trek Online, z tym, że to gracze wcielą się w postać Jasia, rodzicami będzie Cryptic, a zamiast iPada prezentem będą nowe okręty Solane Dyson Destroyers.

No ale do rzeczy – Q raz jeszcze nawiedzi Earth Space Dock, Qo’noS oraz New Romulus Command i raz dziennie oferować będzie misję polegającą na ganianiu za miniaturowymi Q w Starfleet lub Klingon Academy. Złapać trzeba będzie 5 małych Q, które będą albo uciekać, albo schowają się w jednym z trzech pudeł, a my niczym w grze w trzy kubki będziemy musieli wskazać odpowiednie. Uważać trzeba będzie także na innych graczy w instancji, którzy mogą podbiegać do tych samych Q co my.

Za wykonanie zadania gracze otrzymają 40 sztuk Qmendations oraz, do wyboru, 500 dilithium, Festive Party Horn, lub skrzynkę z losowym przedmiotem. Qmendations potrzebne będą graczom w ilości łącznie 1000 sztuk jeśli będą chcieli zdobyć dla swej postaci rocznicową wersję nowego okrętu – Dyson Science Destroyer. Cryptic okazał się jednak wyjątkowo hojny i 400 Qmendations otrzymamy jednorazowo za ukończenie nowego Feature Episode – „A Step Between Stars”, więc uzbieranie pozostałych 600 potrwa około dwóch tygodni.
 

b8de38254be8ca8eb6005f506f8a688413909389

Rocznicowe wersje Dyson Science Destroyers nie będą jednak na tym samym poziomie co – dla porównania – okręty Breen z eventów zimowych, lub Risian Corvette z eventu letniego. Będą miały one tylko 9 slotów konsol i statystyki porównywalne do okrętów rangi Rear Admiral. Powód? Już teraz Cryptic zapowiedział wydanie pod koniec lutego trzech nowych bundli z ulepszonymi wersjami Dyson Science Destroyers, po trzy warianty dla każdej frakcji (łącznie 9 okrętów), każdy z unikatową dla siebie konsolą, lepszymi parametrami i 10 slotami na konsole.

Dlaczego w takim razie gracze mieliby przez ponad dwa tygodnie wykonywać na każdej postaci z osobna misję oferowaną przez Q i zbierać Qmendations dla gorszego wariantu okrętu? Otóż tak to Cryptic sprytnie zaplanował, że rocznicowe wersje Dyson Science Destroyers będą wyposażone w unikatowy Warp Core/Singularity Core, stanowiący część większego seta, który nie będzie obecny na wariantach z C-Store ani nigdzie indziej w grze. Ponowna okazja na jego zdobycie powtórzy się dopiero za rok.
 

057218b60f3586bbfa4fba88e74c234f13909459

Pozostałymi elementami wspomnianego seta będą nowe osłony, silniki oraz deflektor, wszystkie oferowane w ramach nagrody za misję „A Step Between Stars”. W przeciwieństwie do Warp Core/Singularity Core, te itemy dostępne będą już na stałe. To samo tyczy się nowych EV Suits, dostępnych w trzech wariantach za wykonanie trzech różnych celów opcjonalnych nowego Feature Episode. Co więcej, pozyskanie kompletu pozwoli graczom na połączenie ich w jeden z dwóch znacznie potężniejszych EV Suit, ale wiązać się to będzie z wydatkiem 50 Lobi. Za sztukę, oczywiście…

Tym razem Cryptic nie okazał oznak podekscytowania, ale mimo wszystko dziękuje graczom za ich dotychczasowe wsparcie…

Źródło: Season 8 Dev Blog #45