Risa, plaża, ciepłe morze i letnie różnorodności do kupna

UwNgxt5.jpg

Wirtualne media, wirtualne banki, wirtualne muzea… a może by tak wirtualne wakacje? Złote piaski, turkusowa woda, strzeliste palmy, malownicze zachody słońca, całonocne imprezy, półnagie kobiety i skąpo ubrani mężczyźni. Wszystko to z perspektywy nudnego M3 gdzieś w środku wielkomiejskiej dżungli. Jak tam się udać? Proste, wystarczy między 4 czerwca a 16 lipca uruchomić Star Trek Online i udać się na Risę, gdzie jak co roku, już od jakiegoś czasu, Cryptic udostępni nam możliwość wirtualnego wypoczynku.
 
Jakie nowości czekają nas w tym roku? O zmianie podstawowej waluty, za którą będzie można kupić okręt pisałem już wcześniej – w tym roku nazywać będzie się po prostu Lohlunat Prize Voucher (2015), zaś nagrodą główną będzie okręt Ferengi – Nandi Warship [T6]. Jak to już jest w STO od pewnego czasu, odblokowanie go na jednej postaci, daje dostęp wszystkim pozostałym na koncie.

Inne nagrody? W tym roku Cryptic nas znowu pozytywnie zaskoczył obfitością, acz w moim odczuciu koktajl letnich nagród zostawia delikatny, cierpki posmak. Waluta niezbędna, by dokonać zakupów (całe szczęście) zostaje bez zmian – są to Lohlunat Favors. Zdobywanie ich pozostaje bez zmian – należy brać udział w różnych wydarzeniach mających miejsce na wakacyjnej wyspie (np. horga’hn hunt, budowanie zamków, zawody taneczne itd). Dla nowych graczy: by odblokować sklep należy wykonać zadanie „Unlock the Summer Event Prize Vendor” dostępne w zakładce Events w panelu reputacji. Warto wspomnieć, że dotychczasowe nagrody NIE znikają, więc jeżeli ktoś na Wakacje na Risie leci po raz pierwszy, czeka go naprawdę meczący wypoczynek.
 

HKMSHXo.png

Stroje: jak zwykle skąpe i bajecznie kolorowe – Board Shorts (dostępne wyłącznie w kategorii Swimwear) to szorty oraz rozpięta koszula hawajska pozwalają zabłyszczeć dekoltem lub onieśmielić szetlandem podczas ujarzmiania grzbietów fal. Aloha Shirts (strój Off-duty) to zaś koszula zapięta, acz nie do końca, pozwalająca na zarażenie wakacyjnym nastrojem graczy w miejscach mniej związanych z wakacjami. Przypuszczam, że twórcy nie przewidzieli żadnych bonusów, to jednak wrogowie na widok hawajskiej koszuli, szetlanda, wąsów i Aviator-ów powinni sami się poddawać.
 

JT1bwat.png

Deskolotki oraz mini-deskolotka: dostępne są nowe i ulepszone deski w różnych wariantach kolorystycznych. Warto zwrócić szczególną uwagę na Targ Hog Superior Mini-Powerboard – ze względu na swą znacznie mniejszą długość oferować ma zupełnie inne wrażenia z jazdy. Dodatkowo dostępna będzie deska o nazwie Live Long and Prosper, jako uczczenie pamięci Leonarda Nimoya, znanego min. jako Pan Spock (co według mnie jest dość ekstrawaganckim pomysłem).
Ponadto, w tym roku stajnie formuły Floater 1 wypuszczają 3 nowe bolidy (a przynajmniej wersje kolorystyczne): Szarą, Fioletową oraz Turkusową.
 

tjW9t0z.png

Miłośnicy fauny również znajdą coś dla siebie – Risiańskiego Karakala (choć niektórzy twierdzą, że wygląda bardziej jak pokemon Eevee). Różne wersje kolorystyczne dostępne będą w Summer Event Store oraz Lobi Store.
 

DY8C5IK.png

Na koniec – Risianie do takiego stopnia opanowali sztukę terraformacji, że jej elementy będzie można wykorzystać w broni ręcznej. Dostępne moduły to:

  • Fabrication Kit Module – Hurricane Generator – generator huraganów dla inżynierów. Raz uruchomiony zmieniać będzie warunki atmosferyczne w taki sposób, że w jego pobliżu wytworzy się huragan zadający wrogom obrażenia deszczem i gradem, a czasami nawet razić piorunami, lub powalać silnym wiatrem.
  • Research Kit Module – Seismic Agitation Field – generator wstrząsów. Grunt pod stopami wrogów zacznie drżeć, zadając wrogom obrażenia kinetyczne oraz ich przewracać.
  • Assault Kit Module – Graviton Spike – generator anomalii grawitacyjnych. Ostrzał bronią powodować będzie pojawianie się miniaturowych czarnych dziur w miejscu uderzenia salwy. Wrogowie zostaną do niej przyciągnięci, a zmienne pole grawitacyjne zada im obrażenia kinetyczne. Anomalia znika niemal natychmiast, lecz znacznie spowolni wrogów, którzy zostali objęci jej działaniem.

Źródło: Portal STO.
 
Kilka słów wyjasnienia. smile.png Faktycznie był tu wcześniej inny tekst, ale był gorszy od powyższego, więc został rytualnie usunięty. Autorem obecnego newsa jest Ugand.