Reforma walutowa na Risie

uLBbS9i.png

Jak co roku zbliża się lato… a zazwyczaj, w okolicach tej pory roku twórcy MMO przygotowują dla nas specjalne formy aktywności. W minionych latach do wygrania były min. Korweta i przysposobiony do walki Wycieczkowiec. Zdaje się jednak, że Risianie nie są zadowoleni ze swojej waluty, w związku z czym ich Bank Centralny niespodziewanie postanowił przeprowadzić reformę: posiadane przez graczy Perły stają się niemal bezwartościowe.

Risianie nie ogłosili jeszcze, co będzie następcą pereł (muszelki 😉 ), lecz poniekąd postanowili zrefundować straty wszystkim tym, którzy jakieś jeszcze posiadają. Od czwartku, 14. maja, otwarty będzie kantor, w którym swoje zapasy można wymienić na następujące fanty:
 
 

Produkt                               Cena
1 Specialization Point                        200
1/2 Specialization Point                       125
1/10 Specialization Point                       30
500 Specialization XP                         1
Tech Upgrade - Uniwersalny, duży (+25600 pkt, bez kosztu dilitu)   50                   
Tech Upgrade - Uniwersalny, mały (+12800 pkt, bez kosztu dilitu)   30
Paczka materiałów R&D                         15
Emotikona: "Smile" i "Sad"                      40
Emotikona: "Thumbs Up" and "Thumbs Down"               40
Emotikona: "Live Long and Prosper"                  40
Emotikona: "Rock, Paper, Scissors"                  40

4X4x1kx.png

 
Nowość w grze: za przestarzałą walutę można kupić paczki ze specjalnymi emotikonami dla okrętów. Nie podobał ci się STF? Masz dość pisania „gg” na koniec walki w kosmosie? A może po prostu zasmucają cie inni gracze? Wybornie, będziesz mógł im to pokazać, a oni nie będą w stanie tego zignorować :-). Po kupieniu ich, gracze otrzymają dostęp do umiejętności (możliwych do wrzucenia na pasek zdolności), wyświetlanych przez krótki okres czasu jako hologramy nad okrętem. Niestety wszystkie będą posiadać wspólny cooldown, więc pokazanie innym, jak bardzo jest się niezadowolonym (lub zadowolonym) z ich postawy nie będzie tak dosadne. Jeżeli ktoś nie ma Pereł z ubiegłych lat (np. Rekruci Delta) nie trzeba się martwić – z czasem wprowadzone zostaną one do kupienia za Gold-Pressed Latinum.

Paczki XP:
Dostępne wyłącznie dla postaci z poziomem 60. Kupienie ich zapewni natychmiastowy awans w Specjalizacji, lub przybliży o odpowiednio 1/2 lub 1/10 paska – w zależności od zakupionego pakietu.

Paczki R&D:
Są to te same, które można zdobyć za pozytywne ukończenie misji na poziomie Elite. Nic dodać, nic ująć? Wyjątek: gracze mogą wybrać, którą cząstkę VR preferują (Craylon Gas, Argonite Gas, Dentarium, Trellium-K, Plekton Particle, czy Radiogenic Particle)

Kilka ważnych informacji od Cryptic:
*Powody, którymi się kierowali: przymuszenie graczy do wykonywania dziennej misji przez wszystkich, nawet przez tych, którzy mają zapasy z lat ubiegłych (można przypuszczać więc, że zdjęcia Q i Q-mendations również staną się niemal bezwartościowe)
*Jeżeli ktoś ma projekt na okręt w toku, to będzie mógł dokończyć go nową walutą. Postęp w uzupełnianiu nie będzie w jakimkolwiek stopniu cofnięty
*Wygląda na to, że jeżeli ktoś nie zdobył Korwety lub Liniowca, nie zdobędzie ich już nigdy.
*Zniżka dla altów pozostaje (po wypełnieniu przez jedną postać całego projektu, pozostałe postacie z konta uzyskają dostęp do okrętu po wypełnieniu walutą zarobioną zaledwie w ciągu jednego dnia)
*Nieukończony letni projekt zostanie automatycznie usunięty po zakończeniu Wakacji na Risie.
 
Mniej ważne: Cryptic (póki co) nie wspomniał o Lohlunat Favors. Na chwile obecną warto je zachować.