Dołącz do Floty już dziś (albo lepiej na początku kwietnia)

T1UuPt0.png

Admirałowie Flot oraz Mistrzowie Dahar!

Wiatry wojny nasilają się w Drodze Mlecznej! Tak, jak od pewnego czasu przypuszczaliśmy, czas przygotować się na eskalację konfliktu z Ikonianami. Siły sojusznicze potrzebują świeżych sił*, i w związku z tym Cryptic przygotował nam zupełnie nowy Event, na który nawet ja czekam z zaciekawieniem. Od 2. kwietnia do 21. maja każda nowo stworzona postać, oznaczona będzie jako Rekrut Delta (Delta Recruit).

Nie było do tej pory lepszej okazji by powrócić do gry w Star Trek Online, lub by spróbować swych sił nową postacią. Co jednak wiąże się z byciem Rekrutem Delta? Póki co wiemy niewiele. Przede wszystkim postacie te będą szybciej zdobywać Experience Points. Będą również miały okazję spotkać Tajemniczego Dobroczyńcę z… przyszłości. Trekkerzy wiedzą dobrze, że oznacza to złamanie 1. Dyrektywy Temporalnej, najważniejszej reguły podróży w czasie, więc Federacja, Republika Romulańska i Klingońskie Siły Obronne wytaczają najcięższą z możliwych artylerii do walki z Ikonianami. Owi podróżnicy w czasie mają służyć radą i swoim doświadczeniem, niestety więcej szczegółów w tej materii zostanie nam udostępnionych w przyszłości. Można z tego wywnioskować, iż w ich linii czasowej wojna nie poszła zbyt dobrze… to zaś zrodzi możliwości naprawy błędów popełnionych wcześniej.  Będziemy więc mogli przeżyć przygodę do pewnego stopnia równoległą wobec tego, co bardziej doświadczeni kapitanowie znają niemal na pamięć, by właśnie nie popełnić tych błędów po raz wtóry.

Rekrutów Delta czekają również nowe obowiązki, szczególnie wobec samych siebie, jak i innych postaci z danego konta – wykonywanie wyszczególnionych zdań zaowocuje zdobyciem ekwipunku, Marek Reputacji i innych nagród, o których dowiemy się później. Zakończenie linii fabularnej dla wybranej frakcji nagrodzone będzie Starship Trait-em, dostępnym dla wszystkich postaci na koncie: Temporal Insight. Według Twórców zapewni on szansę na krótkotrwałą niezniszczalność po użyciu dowolnej zdolności naprawiającej kadłub.

Należy mieć na uwadze to, iż Rekruci Delta stworzeni mogą być wyłącznie w ramach czasowych Event-u, czyli od początku kwietnia do drugiej połowy maja. Rozpoznać będzie ich można po symbolu Delta (∆) obok ich imienia. Przyznany im będzie dodatkowa cecha, pozwalająca uzyskać rudę dilitu po pokonaniu wrogów… który ma działać również na cały zespół, w którym ta postać będzie się znajdować. Nie mniej jednak, cecha ta aktywna będzie wyłącznie podczas trwania Rekrutacji Delta.

Dodatkowe nagrody mają być przyznawane za zdobywanie poziomów, odgrywanie epizodów, a wątek fabularny Breen zawierać będzie dodatkowe cele dla Rekrutów Delta. Pierwsze sześć tygodni trwać będą specjalne zadania dla CAŁEGO serwera, lecz wpływ na nie będą mieli wyłącznie Rekruci Delta. Mają mieć one wpływ na wydarzenia w nadchodzącym tygodniu. Przykładowo, w zależności od tego, ilu graczy wykona misje po raz pierwszy, to w nadchodzącym tygodniu bonus XP może wynosić 1,5x, 2x, lub nawet 2,5x. Oczywiście wszystkie obowiązki oraz dobroci zostaną ujawnione nam w nadchodzącej przyszłości.

Wszystkie osoby zaniepokojone nie muszą się martwić: Cryptic zapewni jedno zupełnie darmowe miejsce na nową postać.
 
PS1 *Jakby stare nie mogły sobie z nimi poradzić same 😉
PS2 W tej nocie zawarte są dwie daty: 2. kwietnia oraz 21. maja. Istnieje szansa, iż któraś z nich ściśle związana jest z premierą nowego sezonu. Wskazanie na wątek Breen sugerować może również, iż w tym okresie dostępne będą do rozegrania powtórki epizodów, chociaż to luźne przypuszczenie.