5 lat Star Trek Online

5kRJUqP.png?1

Już niemal od pięciu lat trwa nasza misja śmiałego zmierzania tam gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek, poznawania nowych planet i cywilizacji… no i łupania tyłków wszelkiej maści wrogom Federacji, Imperium i Republiki. Z tej okazji od najbliższego czwartku (29 stycznia) do 26 lutego w STO trwać będzie Event rocznicowy. A wraz z nim do gry trafi kilka nowości i zabawek.

  • Nowy system szkolenia Bridge Officerów
  • Nowa specjalizacja Command dla kapitanów i Bridge Officerów
  • Okręty naukowe otrzymają Secondary Deflector
  • Część epizodów Romulańskich ulegnie przebudowie (zmniejszenie ilości misji poprzez scalenie lub usunięcie części obecnych)
  • Nowy featured episode “Dust to Dust”
  • Anniversary Ship – Kobali Samsar Cruiser (T6)


Kobali Samsar Cruiser

B2SZt8K.png

Wymagany poziom postaci: 50
Dostępność: Projekt w reputacji Event’owej (2015 Anniversary)
Kadłub: od 50,025 na 50 poziomie do 58,000 na 60 poziomie
Modyfikator osłon: 1.15
Załoga: 650
Uzbrojenie: 4 dziobowe, 4 rufowe
Miejsca na urządzenia: 4
Stanowiska Oficerów: 1 Lieutenant Tactical, 1 Lieutenant Commander Command/Engineering, 1 Command Engineering (literówka Cryptica,prawdopodobnie chodzi o Commander Engineering – przypis redakcji), 1 Lieutenant Commander Science, 1 Ensign Universal
Konsole: 3 Taktyczne, 5 Inżynieryjnych, 3 Naukowe
Zwrotność: 7 stopni na sekundę
Modyfikator impulsowej: 0.15
+5 do wszystkich poziomów energi
Console – Universal – Regenerative Integrity Field
Kobali Field Stabilizing Warp Core Mk XII (Very Rare)
Zestaw zdolności krążownika
Starship mastery:
– Absorptive Plating
– Rapid Repairs
– Enhanced Plating
– Armored Hull
– Emergency Response (Starship Trait) – -10% cooldown’u na zdolności leczące kadłub i osłony przy otrzymaniu obrażeń poniżej 50% kadłuba. Nie częściej niż co 4 sekundy.

Cruiser Communications Array
– Command – Strategic Maneuvering
– Command – Shield Frequency Modulation
– Command – Weapon System Efficiency
– Command – Attract Fire
 

iZFqddH.png

Console – Universal – Regenerative Integrity Field

Konsola zapewnia pasywny bonus do skilli leczących kadłub. Dodatkowo aktywowanie konsoli zapewnia silną naprawę kadłuba, tym lepszą im większe uszkodzenia okrętu. Oraz wszystkie oddane strzały z broni energetycznej będą naprawiać okręt zależnie od zadanych przez siebie obrażeń.
Konsole będzie można przenieść na dowolny okręt.

CM7uEKn.png

Aby zdobyć okręt podobnie jak w letnim i zimowym evencie trzeba będzie uzbierać w ramach projektu reputacyjnego 1000 przedmiotów (Q-mendations). Codzienna misja polegająca na stabilizacji cząstek Omega poprzez mini-grę w odpowiednich strefach socjalnych (Earth Spacedock – FED, Qo’noS – KDF, Romulan Command – ROM) nagradzać będzie 40 Q-mendations. Dodatkowo za pierwsze rozegranie nowego epizodu „Dust to Dust” nagrodzone zostanie 400 Q-mendations. Podobnie jak w przypadku okrętów z poprzednich eventów tak i tutaj po zdobyciu nowego krążownika na jednej z postaci pozostałe otrzymają możliwość jego zakupu za jedyne 40 Q-mendations.
 

qJDCZBh.png

Dust to Dust

W tej misji poznamy dalsze losy Harry’ego Kima (granego przez Garretta Wanga) oraz Lyndsay Ballard (Kim Rhodes) zapoczątkowanych ponad 30 lat temu gdy serialowy Voyager przemierzał kwadrant Delta.

Źródło: Oficjalne Blogi 1 i 2