Waluty w grze – poradnik Ferengi

Autor: Piotr

[qsc title=’Fleet Marks (FM) i Fleet Credits (FC)’]Wraz z premierą Sezonu 6. w Star Trek Online pojawiły się dwie nowe waluty, powiązane zarówno z wprowadzonym systemem rozwoju flot, jak i ze sobą wzajemnie.

Pierwsza z nich, Fleet Marks, jest niezbędna do finansowania niemal wszystkich projektów związanych z rozbudową bazy floty. Fleet Marks są nagrodą za wykonywanie różnych zadań dla jednego jak i wielu graczy – o tym jak zarabiać FM dowiecie się z artykułu na temat misji flotowych.

Fleet Credits, czyli druga waluta to rodzaj zapłaty za wkład w rozbudowę bazy floty. Każdy gracz dokładający do projektu dilithium, oficerów, Fleet Marks, próbki czy wszelkie inne przedmioty otrzyma określoną liczbę Fleet Credits. Te z kolei można wydawać w bazie na odblokowane wcześniej bronie, okręty i inne usługi. Fleet Credits służą także do określania wkładu graczy w projekty dzięki rankingowi dostępnemu w oknie rozbudowy bazy, w zakładce Leaderboard. Warto pamiętać, że osiągnięcia w rankingu są zerowane, gdy gracz przechodzi do innej floty, ale zachowuje on zdobyte Fleet Credits.

Liczbę posiadanych Fleet Marks i Fleet Credits można śledzić w oknie inwentarza, w zakładce Assets. Żadnej z tych walut nie da się przekazywać innym postaciom.

Poprzedni rozdział Następny rozdział