Waluty w grze – poradnik Ferengi

Autor: Reyden

[qsc title=’Dilithium’]Dilithium to nowy rodzaj waluty wprowadzony w czasie prac przed F2P. Jest to waluta najcenniejsza – nie tylko dlatego, że najtrudniej ją zdobyć, ale też przez to, że za Dilithium można kupić m.in. Cryptic Points.

Dilithium zdobywa się w postaci rudy (Dilithium Ore), którą poddaje się rafinacji (okno inwentarza, zakładka Assets) – maksymalnie 8 000 jednostek na dobę – i dopiero wtedy można je wydawać. Oto na co możemy je przeznaczyć:

  • Zakup kolejnych statków, poza pierwszym z danego poziomu, który jest darmowy
  • Zakup broni i wyposażenia zarówno dla okrętu jak i dla załogi
  • Nowi oficerowie mostka (Bridge Officers – BOffs)
  • Nowi członkowie załogi (Duty Officers – DOffs)
  • Materiały potrzebne do craftingu
  • Dilithium Exchange – czyli miejsce, gdzie możemy wymienić Dilithium na Cryptic Points i odwrotnie.

Dobrym źródłem Dilithium są Duty Officers – większość przydziałów (Assignments) dla DOffów daje 5 Dilithium jako nagrodę, występują też misje bardziej opłacalne – wśród najbardziej dochodowych są Relocate Colonists (500 Dilithium) i Turn Over Contraband (2 000 Dilithium).

Kolejnym sposobem jest wykonywanie specjalnych misji dających Dilithium jako nagrody. Pełna lista tych misji znajduje się tutaj. Jeśli interesują Was porady, jak najszybciej zarobić, prześledźcie Twój sposób na Dilithium, dyskusję na naszym forum.

Dilithium da się przekazać innym swoim postaciom – wystarczy je wystawić na Dilithium Exchange z zaporową ceną i wycofać ofertę po przelogowaniu na drugą postać.

Poprzedni rozdział Następny rozdział