Polskie floty w Star Trek Online

Autor: Agnes

[qsc title=’13 Flotylla „Polska”‚]

13 Flotylla ‚Polska’ powstała w 2389, w systemie Nowy Gdańsk, a w bój ruszyła już rok później. System ten jeszcze 30 lat wcześniej leżał poza granicami Federacji, by po kilku latach znaleźć się na jej obszarze.

Kolonia, jak łatwo się domyśleć, została zamieszkana przez potomków obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, dumnie kultywujących tradycje i historię swych przodków. Kraju, który znajdował się na Ziemi, na kontynencie Europa.
Dziwnym zbiegiem okoliczności kapitanowie 13 flotylli w większości rekrutowali się z tej właśnie koloni.
Podobne pytanie zadał pewien oficer wolkański przy uroczystości powołania jednostki, usłyszał szybką odpowiedź.
-Panie komandorze jak przed wiekami tak i dziś, gdy w wentylator trafia porcja gówna a rząd krzyczy na alarm, to inteligentniejsi przybywają na polską ziemię, bo wiedzą że nic nie przeraża wroga jak szarża polskiej ‚Husarii’.

Należy nadmienić, iż nie jest to pierwsza formacja jaka powstała w tym systemie. Kilka lat temu Warszawa będąca stolicą Nowego Gdańska zerwała wszelkie kontakty z formacja GF, która miała zbyt duże ciągoty rojalistyczne jak na republikański system koloni.

Sama 13 Flotylla jest specyficzną formacją. W przeciwieństwie do ‚grup zadaniowych’ lub ‚bojowych’ flotylla nie jest rozwiązywana po wykonaniu konkretnego zadania.

Rodzaj wykonywanych zadań przez 13-kę jest bardzo szeroki: od zwiadu po szturmy ufortyfikowanych układów planetarnych. Od misji szpiegowskich po ściganie przez pół galaktyki dowolnego wroga Federacji.

Gdy 13 Flotylla weźmie coś lub kogoś na cel, to łatwiej już przekonać Klingona, żeby został wegetarianinem niż pokonać 13-tkę. Tak przynajmniej mówią…

W 2409 siedziba 13 Flotylli zostaje przeniesiona do Systemu Aldebaren zlokalizowanego w Bloku Eta Eridani. Od tego czasu się rozwija przyjmując w swoje szeregi chętnych rekrutów.

Zapraszamy wszystkich chętnych w nasze szeregi. Oprócz dobrej zabawy, pomocy z misjami, ogólnym doradztwie, miłej atmosfery możemy zaoferować jeszcze udział w tworzonych opowiadaniach o naszych postaciach, systemie Nowy Gdańsk, jak i całej 13-tce.

Kontakt w grze:
Corvus -> @conhae
Agnes -> @agnesg77

Poprzedni rozdział Następny rozdział

  • archiballd

    archiballd@kolazonta codziennie koło 19 do nocy późnej szukam floty z min shipyard na 2 poziomie… i koksamy dalej

  • Justyna Walenia

    ja tez szukam klanu jakies info ?