Pierwsze kroki w Star Trek Online

Autor: Piotr

Rozwój postaci

Każdy gracz, wykonując misje lub zlecając zadania DOff, otrzymuje dwa rodzaje punktów potrzebnych do rozwoju zdolności – Skill Points i Expertise. Pierwsze służą do rozwijania zdolności Waszej postaci i otrzymywać je będziecie do czasu osiągnięcia najwyższego poziomu. Potem nagrodą będą już tylko punkty Expertise, które potrzebne są głównie do rozwoju oficerów mostka.

Rozwijanie zdolności Waszej postaci odbywa się w przeznaczonym do tego oknie (klawisz „K”). Wraz z uzyskiwaniem kolejnych rang i po wydaniu określonej, minimalnej liczby Skill Points odblokujecie kolejne poziomy zdolności. Te z kolei dzielą się na naziemne oraz kosmiczne i tu również istnieje dolny limit punktów, jakie musicie przydzielić.

skillsz.jpg

Nie istnieje uniwersalny przepis na to, w które zdolności inwestować. Wszystko zależy od tego, jaką ścieżkę kariery wybraliście i jak lubicie grać. Nie będzie to dla Was oczywiste, gdy grę dopiero poznajecie, ale są sposoby, by Wasz rozwój w pewnym stopniu zaplanować.

  • Po pierwsze zapoznajcie się ze zdolnościami – nie tylko tymi dostępnymi w danej chwili, ale i z wyższych rang.
  • Używajcie filtra – w górnej części okna rozwoju znajdziecie przydatne narzędzie pokazujące, w co inwestować, by wybrana umiejętność dawała lepsze efekty.
  • Skorzystajcie ze Skill Plannera. Pozwoli on Wam sprawdzić różne możliwości bez potrzeby podejmowania decyzji w samej grze.

Warto pamiętać, że choć ewentualnych błędów nie da się naprawić bez wykupowania za punkty Zen specjalnej usługi (tzw. Retrain Token), to stosując zwykły zdrowy rozsądek raczej niełatwo będzie Wam doprowadzić do sytuacji, w której złe decyzje wyraźnie utrudnią grę.

Poprzedni rozdział Następny rozdział