Pierwsze kroki w Star Trek Online

Autor: Piotr

[qsc title=’Tworzenie postaci’]Pierwsze, co Was czeka w STO to stworzenie swojej postaci. Do wyboru macie trzy drogi kariery – jako oficer taktyczny, naukowy lub inżynier.

  • Priorytetem oficera taktycznego jest zadawanie obrażeń, na to będą ukierunkowane jego zdolności naziemne i kosmiczne.
  • Naukowiec będzie wprowadzał chaos w szeregach wroga, zakłócając jego sensory oraz uszkadzając podsystemy w bitwach kosmicznych i dezorientując czy unieruchamiając go na ziemi, będzie też leczył siebie i swoich sprzymierzeńców.
  • Zdolności naprawcze inżyniera sprawią, że będzie on w stanie przyjąć na siebie największe obrażenia, przez co jego okręt wytrzyma atak nawet kilku przeciwników, a w potyczkach na ziemi będzie miał wsparcie różnych wieżyczek i pól siłowych.

Warto pamiętać, że wybór kariery nie ogranicza klas okrętów, jakimi będziecie mogli później dowodzić.

Kolejne kroki to wybór płci, rasy i cech początkowych (traits), które dadzą Wam różne pasywne zdolności. Każda postać może posiadać cztery takie cechy, ale niektóre z nich będą już ustalone zależnie od wybranej rasy, np. Wolkan będzie charakteryzować logika i siła fizyczna, a Andorian wyostrzone zmysły. Wszystkie cztery cechy możecie wyznaczyć samodzielnie tylko w przypadku, gdy wybierzecie rasę Alien.

Następnie ustalacie wygląd. Etap ten dzieli się na trzy części – konfiguracja wyglądu głowy i twarzy, reszty ciała oraz munduru. W każdej z nich znajdziecie po kilka domyślnych wizerunków, ale po wejściu w opcje zaawansowane (przycisk Advanced) będziecie mogli dostosować każdy szczegół waszej postaci. Nie jest to konieczne w tym momencie, bo cały wygląd można potem zmienić u krawca – pierwszy raz za darmo, potem za niewielką sumę w Energy Credits (EC), podstawowej walucie.

Dalej już tylko pozostaje wybrać imię swojej postaci i nazwę okrętu. Imię warto przemyśleć, bo późniejsza zmiana będzie wymagać punktów Zen, dostępnych za prawdziwe pieniądze lub za Dilithium, którego zarobek trochę czasu Wam zajmie. Modyfikacje nazwy okrętu dostępne są za EC.

Poprzedni rozdział Następny rozdział