Cryptic Store

W Star Trek Online poza transakcjami w grze za waluty gry (nazywane transakcjami in-game) dostępna jest również opcja mikrotransakcji. Mikrotransakcje to określenie stosowane do płacenia za drobne usługi w grze za pomocą realnych pieniędzy.

Cryptic Store (sklep Cryptica) to jednolity system sprzedaży przedmiotów i możliwości, dostępny niezależnie od miejsca, w którym mieszkamy. W sklepie Cryptic, nazywanym skrótowo C-Store (po zmianie waluty nazywany również Z-Store), płacimy punktami ZEN (uniwersalna waluta gier Perfect World).

Zeny trzeba wykupić przed użyciem, zupełnie jak karty pre-paid w telefonach komórkowych. Żeby wykupić ZEN, zaloguj się na oficjalnej stronie Star Trek Online i z menu Charge ZEN i wybieramy opcję Purchase Zen. Zależnie od formy płatności ceny różnią się od siebie:

l0dgwjG.jpg

Ponadto Zen możemy uzyskiwać także z ofert specjalnych jak np. ankiety (menu Charge ZEN wybieramy opcję Earn Zen), oraz zakupując w grze od innych graczy.

!UWAGA!
ZEN zdobyte, zakupione poprzez stronę należy przed użyciem przenieść do odpowiedniej gry, w tym wypadku Star Trek Online. Dokonujemy tego poprzez dział My Wallet w My Account.

W C-Store do kupienia są różnego rodzaju możliwości poszerzające i urozmaicające rozgrywkę. Między innymi grywalne rasy, nowe okręty, możliwość zmiany imienia, dodatkowe sloty na postaci i stroje dla postaci, respec, wystroje wnętrz okrętów.

Cryptic Store służy także do odbierania przysługujących graczowi bonusów za wykupioną wersję gry, staż abonamentu, a także nagród za udział w testach.

Przeglądanie ofert i zakupy w C-Store możliwe jest z z poziomu gry poprzez ikonę ZEN w lewym dolnym rogu minimapy.

Przedmioty i tytuły bonusowe, przysługujące nieodpłatnie odbieramy w zakładce Special Unlocks.