Chronologia Star Trek Online

Autor: cinus

[qsc title=’Rok 2383′]Wywiad GF kontynuuje zbieranie raportów dotyczących niezadowolenia na Romulusie. Pretor Tal’aura zarządza racjonowanie jedzenia i wprowadza limity w używaniu replikatorów na samym Romulusie, twierdząc, iż należy oszczędzać zasoby Imperium by wspomóc kampanię wojenną przeciwko Donatrze. W stolicy wybuchają zamieszki, które zostają krwawo stłumione po dwóch dniach czekania. Według obserwatorów z zewnątrz, zginąć mogło nawet 2000 osób.

Niezadowolenie społeczne i opór szlachty romulańskiej zagraża pozycji Tal’aury w Imperium. Jej zwolennicy w senacie przyznają pretorowi nowe uprawnienia, by poprawić sytuację polityczną. Odtąd może ona przyznawać i odbierać tytuły szlacheckie, a także wypowiadać wojny bez zgody senatu.

Ambasador Spock wraca na Romulusa, by wspomóc Ruch Zjednoczeniowy. Jego liderzy twierdzą, iż jako że nie mogą zdobyć wsparcia Federacji, będą dążyć do przywrócenia pokoju na Romulusie.

Dowódca Floty Tomalak daty gwiezdnej 60900.31 doprowadza do bitwy z flotą Donatry w układzie Xanitla i ponosi porażkę, w której konsekwencji 12 okrętów pod dowództwem Admirał Taris przechodzi na stronę imperatorki.

Kardasjanie usiłują odbudować zniszczoną po wojnie planetę-matkę, podpisując nowe porozumienie z Federacją i rozpoczynając odbudowę miasta Lakarian. W kilku miejscach dzięki wojnie odkryte zostały artefakty pozostawione przez Hebitian, które to wzbudzają zainteresowanie samych Kardasjan starożytną religią i kulturą. Oralianie, religijna grupa opierająca swe wierzenia na Hebitiańskich rozpoczyna otwarte działania wśród populacji Kardasji. Jej przeciwnicy dążą do przywrócenia starych tradycji i reżimu totalitarnego.

Imperium Klingońskie i ZFP wciąż sprzeczają się co do odebrania Khitomer przez Klingonów. W głosowaniu Rada Federacji podejmuje decyzję, by nie potępiać formalnie IK za jego działania. Mimo wszystko, sam fakt iż zarządzono głosowanie wydaje się być obelgą dla wojowniczego gatunku. W efekcie Qo’noS tymczasowo wycofuje swojego ambasadora z Federacji. Część Najwyższej Rady Klinogonów domaga się by Martok wydalił federacyjnych ambasadorów, lecz kanclerz odmawia. Efektem tego postanowienia była walka i zwycięstwo Martoka z Qolka’ą w pojedynku.

Admirał James Bennett z sądu GF uznaje, że tzw. ‚Decyzja w sprawie Daty’ nie jest obligatoryjna w sprawie holoemitera Doktora. Precedens uznaje tylko, że Doktor jest samodzielną, czującą i myślącą istotą. Obrońca Doktora odwołuje się, a specjaliści twierdzą, że sprawa będzie się toczyć jeszcze przez jakiś czas.

Fundacja Soonga, grupa ludzi powiązanych z Instytutem Daystroma i zdecydowana na promowanie praw sztucznych form życia ogłasza, że rozpoczyna własne prace nad wytworzeniem mobilnego holoemitera.

Źródło: Star Trek Online

Poprzedni rozdział Następny rozdział