Chronologia Star Trek Online

Autor: Melnikor

Rok 2407

Wciąż trwają walki w sektorze Archanis, zarówno Federacja jak i Klingoni ponoszą znaczne straty. „Klingoni mogą być dumni z faktu, że ich załogi giną z honorem, ale my wysłaliśmy naszych synów i córki do Gwiezdnej Floty, żeby zostali badaczami, nie wojownikami.” wypowiada się aktywista Crom Neret. „Chyba już czas znaleźć pokojowe rozwiązanie.”

Federacja już się o to stara, wysyłając wiadomości od Rady Federacji, a nawet prywatne apele prezydenta Aennika Okega do Kanclerza J’mpoka. Federacja poszukuje rozmów pokojowych, a co najmniej zawieszenia ognia, które położą podwaliny dla nowego traktatu pokojowego. J’mpok odmawia. W swojej przemowie do Wysokiej Rady mówi „Nie będziemy już umierać śmiercią tysiąca cięć. Pokój był początkiem śmierci Imperium Klingońskiego, to był błąd, który w porę naprawiliśmy. Konflikt sprawił, że staliśmy się Klingonami. Walka nas wzmocniła. Zapiszę historię ostrzem mojego miecza, a za atrament posłuży mi krew moich wrogów.”

Volkańska Akademia Naukowa pracuje nad rozwojem technologii transwarp. „To logiczne, że musimy ulepszać nasze bezpieczeństwo i szybkość.” mówi S’larin, jeden z głównych badaczy. „Transwarp jest przyszłością podróży między gwiezdnych ? i Federacji.”

Doniesienia z systemu Phylos sugerują iż tamtejsza populacja padła ofiarą wirusa podobnego do tego z systemu Carnegie. Pion medyczny Floty wysyła exobiologów i zespoły medyczne, ale nie oczekuje rychłego znalezienia przeciwciał. „Nietypowa anatomia Phylosian utrudnia leczenie.” wyjaśnia admirał Beverly Crusher, szefowa pionu medycznego Floty. „Wierzymy jednak, że przy współpracy z ich naukowcami będziemy w stanie im pomóc.”

Agenci Wywiadu Floty w przestrzeni Romulan meldują że Sela przejęła jedną z idei Pretor Taris ? monarchię. „Oczywiście Sela nie napomknęła o tym ani razu, ale jej zausznicy w Senacie wręcz tryskają tym pomysłem.” donosi jeden z wywiadowców. „I nie jest przypadkiem, że lud zaczyna porównywać Selę do ukochanych przywódców Romulan takich jak np. Ael i-Mhiessan t’Rllaillieu. Trwają nawet tajne poszukiwana miecza S’taska, pomimo iż wszyscy wierzą, że został on stracony wraz ze zniszczeniem rodzimej planety.”

Na Qo’noS przedstawiciele Lethean przybywają do Kanclerza J’mpoka, poszukując włączenia do Imperium bądź paktu o nieagresję podobnego do Klingońsko-Nausicaanskiego. J’mpok wydaje się być oczarowany wizją Lethean ofiarowujących służbę Imperium, jednak negocjacje nie są dla Klingonów priorytetowe i przeciągają się.

W systemie Ghomba siły rodów Martoka i Durasa ścierają się o prawo do niewielkiej planetoidy bogatej w zasoby. „To początek wojny, zapamiętajcie moje słowa.” przewiduje Tiran, historyk i wizjoner z Qo’noS. „Już to widziałem. Będzie w niej chwała i honor? i krew. Wiele krwi zostanie przelanej.”

Poprzedni rozdział Następny rozdział