Chronologia Star Trek Online

Autor: Smiecho

Rok 2406

Konflikt zbrojny pomiędzy Federacją oraz Imperium Klingonów nabiera tempa, kiedy flota klingońska najeżdża sektor Archanis. Pożądany już długo wcześniej przez Klingonów sektor był w połowie XXIII wieku przekazany Federacji. W roku 2372, podczas ostatniej wojny Federacji z Klingonami, do sektora wtargnęły siły klingońskie i od tej pory miejsce to stało się powodem wielu gorących sporów dla obu stron, z których każda uważa sektor za swój teren. „Już raz przejęliśmy ten sektor” stwierdza komandor Akira Sulu „i możemy to zrobić ponownie. Pokładam największą wiarę w zdolności i odwagę moich kolegów – oficerów Gwiezdnej Floty.”

Obserwatorzy przewidują, że walki o sektor Archanis mogą był długotrwałe. „Siły obu stron są porównywalne” mówi w wywiadzie dla Federation News Network strateg Sona z Vulkanu. „Klingoni i ich sprzymierzeńcy to wspaniali wojownicy, ale Gwiezdnej Flocie również nigdy nie brakowało odwagi i wytrwałości. Szansa na to, że walki potrwają co najmniej rok, wynosi aż 82,47%.”

Nowością, która ma pomóc Flocie jest postęp w technologii ogniw zasilania rozwijanych przez ekipy naukowe na Memory Alpha. Nowe ogniwa spowodowały, że możliwe stało się użycie przez drużyny osobistych generatorów pól siłowych podczas wypadów. „Ta nowa technologia spowoduje, że nasi oficerowie będą bezpieczniejsi” zapewnia rzecznik Floty Loris Brex. „To tylko jeden z przykładów tego, co jest możliwe dla Federacji. Po prostu nie ma problemów, których nie moglibyśmy rozwiązać.”

Pierwsze osobiste generatory pola siłowego zostają wydane drużynom podczas walk naziemnych w sektorze Arachnis. Gwiezdna Flota przewiduje, że gry ta technologia będzie odpowiednio sprawdzona, każdy oficer będzie używał własnego egzemplarza. Aż trzy przedsiębiorstwa ogłaszają, że pracują nad przystosowaniem technologii osobistych generatorów pola siłowego do wykorzystania komercyjnego.

„Zapomnijcie o polach siłowych, żądamy nowych ogniw zasilania” mówi Alexander Baker, badacz Fundacji Soong. „Gdybyśmy mieli dostęp do technologii ogniw, mogłoby to skrócić o całe miesiące czas potrzebny do opracowania emiterów dla holograficznych form życia, które nie są członkami Gwiezdnej Floty.”

Wiele statków medycznych, w tym USS Pasteur, USS Comfort, USS Curie oraz USS Fleming, zostaje oddelegowanych do federacyjnej kolonii w systemie Carnegie w celu walki z wysoce niebezpieczną zarazą, która – jak twierdzą raporty – dotyka ponad 80% tamtejszej populacji. Informacje o sytuacji na Carnegie są bardzo trudne do pozyskania, ponieważ wszelkie transmisje podprzestrzenne z tamtego świata są blokowane „z powodów strategicznych” przez Gwiezdną Flotę. Wszelkie statki udające się na Carnegie są zawracane, a z kolei tamtejsze okręty nie mają prawa opuścić systemu.

„Jesteśmy w stanie wojny, a w tym samym czasie musimy walczyć z wirusem dewastującym naszą kolonię, na której przecież znajdują się fabryki i stacje replikatorów dostarczających tak bardzo potrzebnych Federaci zasobów” odpowiada reporterom zapytana o powód utajnienia danych dotyczących Carnegie rzecznik Floty Loris Brex. „W tej sytuacji nie każdy szczegół tej sprawy musi ujrzeć światło dzienne.” Pojawiają się plotki o tym, że pochodzenie zarazy nie jest biologiczne. Prezydent Federacji Aennik Okeg odmawia komentarza w tej sprawie, stwierdzając tylko, że Gwiezdna Flota potrzebuje czasu i odrobiny zasobów do tego, by wyleczyć kolonię i zatrzymać rozprzestrzenianie się zarazy.

Admirał Chakotay zostaje mianowany nowym szefem Wywiadu Floty. Chakotay obiecuje wnieść więcej otwartości i odpowiedzialności do tradycyjnie zamkniętej placówki. Na jednej z pierwszych odpraw z dowództwem Gwiezdnej Floty przedstawia to, jak widzi obecną sytuację z obecnością Undine w Federacji. Chakotay przyznaje, że Wywiad Floty jest przekonany o obecności co najmniej trzydziestu szpiegów Undine w Gwiezdnej Flocie albo na wysokich stanowiskach w Federacji. „Mamy kłopot” przekonuje Chakotay. „Undine mogłoby być w tym pomieszczeniu, a my nawet o tym byśmy nie wiedzieli.”

Ponieważ Wywiad Floty nie posiada testu pozwalającego jednoznacznie wykryć Undine przyjmującego humanoidalną formę, stara się opracować technologię, która usprawni takie testy i zwiększy ich skuteczność.

Poprzedni rozdział Następny rozdział