Chronologia Star Trek Online

Autor: Melnikor

Rok 2405

Daty gwiezdnej 82001.36 prezydent Federacji Aennik Okeg informuje Imperium Klingońskie, że Federacja nie wycofa się z Hromi Cluster, ani otaczających go sektorów. „Będziemy kontynuowali naszą eksplorację gromady. Nie będziemy pozbawiali korzeni osadników żyjących w tych sektorach od dekad. Twierdzicie, że macie historyczne prawa do tych regionów kosmosu. Ja twierdzę, że obecny stan rzeczy też o czymś świadczy. Nie chcemy wojny, ale będziemy się bronić.”

Odpowiedź Klingonów nadeszła błyskawicznie. W trzy dni później klingońska flota najechała na system Korvat, cel o znaczeniu symbolicznym. W 2289 roku kolonia na Korvat była miejscem negocjacji między Federacją i Imperium, które przyczyniły się do traktatu z Khitomer z 2293. „Gdyby Federacja wciąż była mile widziana w Khitomer, można założyć, że Kanclerz J’mpok zaatakowałby tam.” admirał T’nae komentuje w jednym z odcinków Illuminating the City of Light. „Nie sądzę, aby samo podbicie Korvat było tak samo ważne dla Klingonów jak dostarczona tym wiadomość. Sojusz zerwany.”

Klingoni ścierają się z okrętami Floty wysłanymi w celu ochrony kolonii i powstrzymaniu klingońskiego desantu próbującego siłą usunąć obywateli Federacji z planety. „Wstępne raporty z frontu są dobre.” informuje rzecznik Gwiezdnej Floty Marie Durant. „U.S.S. Montgomery Scott został poważnie uszkodzony w ataku i odholowany do bazy w celu napraw. Jesteśmy przekonani, że Gwiezdna Flota jest w stanie ochronić mieszkańców Korvat, jak i całej Federacji.”

Klingoni zdobywają większe możliwości, kiedy koalicja plemion Nausicaan podpisuje z Imperium pakt o nieagresji. Nausicaanie, którzy poprzysięgli służbę Imperium Klingońskiemu otrzymali zgodę na dołączenie do KDF i posiadanie dóbr w Imperium.

„Król Gorn Slathis powinien skorzystać na wprowadzeniu Nausicaan do Imperium.” komentuje Tag Morkek z Tellar News Service. „Myślę, że on widzi potencjał w zjednoczeniu gatunków o podobnych poglądach… tak samo jak Federacja.”

Obserwatorzy polityki Klingonów zauważają wydarzenie mogące doprowadzić do zmian na Qo’noS. Generał Worf zgadza się na zostanie gin’tak Drax’a syna Martoka. „Worf przyjął tytuł ofiarowany mu przez jego długoletniego przyjaciela Martoka. Będzie od tego momentu doradzał synowi Martoka jak rządzić rodem.” podaje anonimowe źródło. „Zdolności bojowe i polityczne Worfa mogą okazać się tym, co Ród Martoka potrzebuje, aby znów przewodzić Imperium.”

Federacja również zdobywa sojuszników. Kardasjanie zgadzają się na wymianę naukową, wzmacniając tym sojusz między Federacją i Radą Detapa.

Na Ferenginarze, Wielki Nagus Rom wykorzystuje część swoich zysków z porozumień handlowych z Kardasją, żeby sfinansować przepływ zaawansowanych technologii i informacji z Federacją. „On próbuje związać nas z tą charytatywną, nieużywającą latinum Federacją.” wypowiada się z oburzeniem Qaris, niezależny Ferengi prowadzący stację handlową w systemie Argelius. „Jestem szanowanym biznesmenem! Nie godzę się na to!”

Podczas gdy wielu Ferengi jest przeciwnych zacieśnianiu więzi z Federacją, a niektórzy nawet widzą zyskowne interesy w handlu z Imperium Klingońskim i innymi wrogami Federacji, Rom argumentuje, iż przyszłość biznesu zależy od dobrych relacji z Federacją. Kiedy walka z opozycją w Kongresie Gospodarczym Ferengich okazuje się zbyt kosztowna, Rom wycofuje się z walki o formalny sojusz z Federacją.

Wsparty wcześniejszymi zwycięstwami przeciw Klingonom oraz porozumieniami o wymianie technologicznej i handlowej z Ferengi, prezydent Federacji Aennik Okeg z łatwością wygrywa wybory o reelekcję na trzecią kadencję. „Po co jakieś zmiany?” pyta Rosa Oliver, geolog pracujący dla Janus Mining. „Wydaje się dobrze wypełniać swoją pracę.”

Daty gwiezdnej 82626.64 Gorn dołączają do wojny wspierając Imperium Klingońskie. Flota Gorn rozpoczyna inwazję na planetę Sherman, ale zostaje z łatwością odparta przez Federacyjne siły z Deep Space K-7. „Sądzę, że Gorn nas sprawdzają.” komentuje dowódca stacji kapitan Shir th’Talis. „Teraz wiedzą, że jesteśmy gotowi walczyć.”

Poprzedni rozdział Następny rozdział