Chronologia Star Trek Online

Autor: Smiecho

Rok 2402

Po prawie dwóch latach walk połączone floty Klingonów i Orionów przerywają linie obrony Gorn i ustawiają blokadę ich rodzinnej planety. Statki najeźdźców są nękane przez niemal ciągłe ataki sił Nausican, ale blokada zostaje utrzymana. Gorn budują wiele masywnych blokad transporterów, które mają zapobiec inwazji, a dodatkowo zaminowują przestrzeń otaczającą planetę za pomocą zamaskowanych, samoreplikujących się min, aby powstrzymać Klingonów przed lądowaniem.

Klingoni zagłuszają całą komunikację podprzestrzenną, odcinając w ten sposób przywódców Gorn od możliwości porozumienia się z ich koloniami oraz niedobitkami floty.

„Teraz to gra na przeczekanie” stwierdza w wywiadzie dla Tellar News Service analityk polityczny Tag Morkek. „Jak długo Gorn wytrzymają, gdy praktycznie stracili już swoja planetę? Co zrobiłaby Flota Gwiezdna, gdyby doszło do utraty Ziemi lub Vulkana?”

Klingońska sekta religijna twierdząca, że Miral Paris jest kuvah’magh, przypuszcza atak na statek USS Pike z Paris odbywającą rejs na pokładzie. Klingonom udaje się przenieść na podkład statku wysyłając sygnał z prośbą o ratunek i przekonując kadrę USS Pike o potrzebie natychmiastowej pomocy w naprawie uszkodzonych systemów podtrzymywania życia. Ochrona USS Pike powstrzymuje atakujących, których następnie transportuje się na Ziemię w celu przesłuchania. W trakcie zdarzeń nikt nie zostaje ranny.
„To odosobniony przypadek” stwierdza rzecznik Floty Marie Durant. „Nie spodziewamy się, by wpłynęło to w jakikolwiek sposób na karierę kadet Paris we Flocie.”

Statek USS Voyager podczas misji badania planet w Zenas Expanse natyka się na nową rasę znaną jako Lorianie. Naukowcy Federacji przypuszczają, że ta ptasiopodobna rasa może być w jakiś sposób związana z Xindi, ale póki co brak jest wystarczających danych dotyczących Xindi, by potwierdzić lub odrzucić tą hipotezę. Lorianie posiadają wiedzę dotyczącą napędu warp, ale są z natury samotnikami. Zgadzają się na wymianę dyplomatyczną z Federacją, ale jednocześnie proszą, by żadne statki nie naruszały ich przestrzeni bez wyraźnego pozwolenia.

Korpus Inżynierów Floty kończy ostatni krok w długoterminowym projekcie budowy statków kosmicznych przy życiu systemów modułowych. Taka metoda konstrukcji pozwala kapitanom na dostosowywanie statków do bieżących potrzeb, jak również przyśpiesza naprawy. „Kapitanowie mają do wyboru wiele komponentów składowych, a nasze ekipy robocze są w stanie zainstalować te komponenty w czasie o połowę krótszym, niż na statku o tradycyjnej konstrukcji” przekonuje rzecznik Marie Durant. „Uszkodzone elementy z jednego okrętu mogą być szybko wymienione na działające z innej maszyny, a inżynierowie nie muszą się już przejmować kwestiami kompatybilności czy dopasowania. Ten system oznacza, że nasze załogi będą mogły wykonać więcej zadań, więcej czasu przeznaczyć na akcje i jednocześnie posiadać statki, których potrzebują do konkretnej pracy”.

Daty gwiezdnej 79231.20 ambasador Jean-Luc Picard odchodzi ze stanowiska ambasadora Federacji na planecie Vulkan i przechodzi w stan spoczynku. Według plotek ma osiąść we Francji. „Szanujemy ambasadora Pickarda za jego wiele lat służby dla Federacji” mówi Sokketh z Vulkanu, który rezygnuje z fotela w Radzie Federacji, by przejąć opuszczone przez Picarda stanowisko. „On zawsze był przyjacielem Vulkan.”

Dwa miesiące później admirał Beverly Crusher osiedla się na Ziemi i przejmuje kierownictwo pionem medycznym Floty.

Raport wywiadu Kadrasjańskiego przekazanego kasztelan Natimie Lang potwierdza, że to siły prowadzone przez Gul Madreda są w posiadaniu okrętów zagubionych po wojnie. „Nazywają siebie True Way [prawdziwa droga – przyp. tł.]” przekonuje bajorańska aktywistka Crom Neret. „Mówią, że jedyną prawdziwą drogą dla Kardasji jest podbój i śmierć oraz że pragną pozbyć się wszystkich nie-Kardasjan. Już wiele lat temu ostrzegałam, że te brakujące okręty oznaczają kłopoty. Ale czy ktokolwiek słuchał? Pewnie dopiero, gdy True Way zaatakuje kolonie, ktoś się tym zainteresuje!”

W przestrzeni Romulan atmosfera się rozgrzewa, gdy generał Velal stawia się przed senatem i żąda, by pretor Taris zrezygnowała ze stanowiska sama, zanim zostanie usunięta siłą. Velal posiada wsparcie wielu senatorów, a jednak wotum nieufności przepada w głosowaniu tylko dzięki nieznacznej przewadze.

W odpowiedzi na powyższe Taris wzywa dowódców statków lojalnych prawowitej władzy Romulańskiego Imperium do walki z tymi, którzy wspierają rewolucję. Dochodzi do wielu potyczek między dwoma ścierającymi się siłami, ale kiedy w przestrzeni Romulan pojawia się Sela wspierając Velal, konflikt zamienia się w otwartą wojnę.

Poprzedni rozdział Następny rozdział