Chronologia Star Trek Online

Autor: Melnikor

Rok 2401

Agenci Wywiadu Floty meldują o rosnącym ryzyku wybuchu powstania w przestrzeni Romulan, które doprowadzi do jeszcze większych problemów w już i tak skłóconym Imperium. „Velal ma już dosyć.” jak donosi jeden z agentów. „Chcąc pozbyć się diabła, może próbować zawrzeć układ z Fek’Ihr.”

Dowódca Romulańskiej Drugiej Floty informuje o spotkaniu z Selą oraz kilkoma jej wygnanymi poplecznikami w systemie Zeta Volantis. Udając się na miejsce, generał Velal zyskuje grupę zaufanych dowódców wraz z okrętami.

„Taris musi zostać usunięta dla dobra Imperium.” podaje źródło przy generale Velalu. „Sojusz Velala i Seli da mu potrzebne do tego okręty i broń. Nie chcemy wojny domowej, ale jesteśmy świadomi, że część floty pozostanie wierna Pretorowi.”

Daty gwiezdnej 78092.83 Natima Lang zostaje wybrana na kasztelana Unii Kardasjańskiej. Nowa pozycja rzuca ją na pierwszą linię frontu spraw zagranicznych, dołącza do negocjacji z Sojuszem Ferengi oraz rozmów o wymianie informacji z Federacją. „W ostatnich latach poświęciłam wiele energii na sprawy wewnętrzne. Odbudowa Kardasji Prime była moim głównym celem.” Lang mówi po wyborach. „Dość już zajmowaliśmy się sprawami wewnętrznymi. Kardasja Prime musi teraz odbudować swoje miejsce w Kwadrancie Alfa, tak samo jak musi odbudować szkoły i domy.”

Jednym z przykładów powrotu normalności na Kardasji było wznowienie prac naukowych. Daty gwiezdnej 78441.78 Kardasjańskie Ministerstwo Badań ogłosiło odkrycie leku na Syndrom Pottrika. Zabójczej dolegliwości układu oddechowego, na którę co roku zapada setki Kardasjan. Ministerstwo podaje, iż lek jest w finalnej fazie testów i powinien stać się dostępny dla pacjentów z końcem roku.

Na Qo’noS Klingońską Wysoką Radą wstrząsa wieść, że Radny Konjah był Undine.

Wywiad Floty ustalił, że w czasie powrotu z nocnego ucztowania w Pierwszym Mieście wraz z dwoma innymi Klingonami, Konjah został zaatakowany przez Lethean’skich najemników. Atak telepatyczny zmusił Konjah’a do porzucenia kamuflażu i ukazania swojej prawdziwej formy. Undine udający Konjah’a zostaje zabity, a jego ciało dostarczone do komnaty Wysokiej Rady. Kanclerz J’mpok pozbawia Ród Konjah wszelkich tytułów i pozycji, a jego członkowie zostają zabici lub zmuszeni do ukrywania się.

„To było polowanie na czarownice.” opisuje Lor Toret, bajoranin będący właścicielem restauracji na Qo’noS przed zerwaniem traktatu z Khitomer w 2399. „Wciąż mam sporo przyjaciół w stolicy, mówili mi, że na rodzinę Konjah’a polowano jakby wszyscy z nich byli Undine. Przykrym faktem jest, iż nikt nie wie, jak długo Undine podszywał się pod Konjah’a lub co stało się z prawdziwym. Został zabity czy jest przetrzymywany w jakimś więzieniu Undine?”

Połączone siły Gorn i Nausicaan wciąż utrzymują pozycje. Analitycy sądzą jednak, że Klingoni w końcu będą zdolni do przełamania ich linii i bezpośredniego uderzenia na centralne światy Hegemonii Gorn. „Na razie jest pat, jednak Gila IV pokazała nam, że Gorn po prostu nie dysponują wystarczającą liczbą okrętów i żołnierzy, aby odpierać Klingonów w nieskończoność.” wyjaśnia Apela Luss z Federation News Network.

Nie wszyscy w Gwiezdnej Flocie zgadzają się z oficjalnym stanowiskiem o nie ingerowaniu. Daty gwiezdnej 78733.25 kapitan Zachary MacAllister ignoruje rozkazy z Dowództwa Foty i usiłuje skierować U.S.S. Lindberg do przestrzeni Gorn. „Chciał pomóc Gorn” wspomina chorąży E’swa D’rex. „Kapitan MacAllister powtarzał, że gdy Klingoni skończą z Gorn, zaatakują Federację. A my musimy temu zapobiec.”
Po trzech dniach pełnego napięci lotu przez Strefę Neutralną Lindberg zostaje wykryty przez klingośnki patrol. MacAllister nakazuje otwarcie ognia, jednak jego pierwszy oficer wraz z głównym lekarzem pokładowym zwalnia go ze służby i poddaje okręt. Na pokładzie dochodzi do walki, w której MacAllister’owi wraz kilkoma poplecznikami udaje dostać do hangaru i uciec. Wciąż jest poszukiwany.

Grupa obecnych i emerytowanych oficerów Floty, w skład której wchodzili między innymi ambasador Worf, admirałowie Beverly Crusher, Kathryn Jeneway i Chakotay oraz emerytowani kapitanowie Ezri Dax i Tuvok, apelują do Rady Federacji o ponowne rozważenie swojego stanowiska w wojnie Klingonów z Gorn. „Zagrożenie ze strony Undine jest prawdziwe” powiedział Radzie admirał Chakotay. „Klingoni o tym wiedzą. A my powinniśmy to uznać. Możliwe, że nasza pomoc w walce z Undine pozwoli uratować życie wielu niewinnych istot. Nadchodzi wojna i będzie to długa wojna.”

Amasador Sokketh z Vulcana przewodzi opozycji. „Rozumiemy to i jesteśmy wdzięczni za służbę tym wspaniałym oficerom. Jednak zagrożenie ze strony Undine jest wyolbrzymione. Jestem pewny, że po pewnym czasie bylibyśmy zdolni do znalezienia pokojowego rozwiązania z tymi obserwatorami z Fluidic Space.”

Po zakończeniu obrad Rady ambasador Worf zrezygnował z pozycji w Federacji i powrócił na stałe na Qo’noS. „Nie mogę dalej wspierać władz, które świadomie ignorują zagrożenie i narażają w ten sposób własnych obywateli i siebie.” Worf pisze w liście do prezydenta Federacji Aennika Okega. „Jestem Klingonem i muszę podążać drogą honoru.”

Informacja o promocjach w Gwiezdnej Flocie: Komandor podporucznik Naomi Wildman została mianowana drugim oficerem na U.S.S. Hataway, Miles O’Brien, jako pierwszy w historii podoficer, obejmuje dowództwo Korpusu Inżynieryjnego Floty. „Tu nie chodzi o stopień, ale o talent” wyjaśnia odchodząca szefowa KIF kapitan Sonya Gomez. „Miles jest kwintesencją inżyniera, a jego talent do zmieniania niemożliwego w możliwe robi z niego idealnego kandydata do tej roboty.”

Poprzedni rozdział Następny rozdział