Chronologia Star Trek Online

Autor: cinus

Rok 2396

Kryzys medyczny dotyka odbudowywane Imperium Romulańskie. Epidemia opanowuje system Kevratas, by następnie drastycznie szybko przenieść się na wiele innych kolonii. Choroba jest śmiertelna dla kilku gatunków, w tym Romulan, lecz można ją leczyć przy pomocy leków dostępnych w Federacji. Pretor Taris wydaje się jednakowoż nie być zainteresowaną leczeniem, lecz raczej zatrzymaniem rozprzestrzeniania się zarazy. Wprowadzona zostaje kwarantanna systemu Kevratas. Wstrzymane zostają wszystkie statki z żywnością i medykamentami, mimo iż planeta znajduje się właśnie w swym najchłodniejszym okresie sezonu. Tysiące mieszkańców giną z powodu choroby i głodu.
„Wygląda na to, że Taris pozwala im umrzeć. To jakiś jej eksperyment” – stwierdziła Admirał Zelle, ekspert od polityki romulańskiej. – „Gdyby ujrzała kiedyś osobę zmarłą na tę zarazę, może zmieniłaby zdanie.”

Na Kardasji Prime prawnicy podlegli Radzie Detapa kończą trzyletni audyt dotyczący zasobów kardasjańskich po wojnie z Dominium. Okazuje się, że odbudowa miast zniszczonych przez bombardowania Dominium postępuje szybciej, niż przewidywano, zaś robotnicy będą mogli wrócić do Lakarian City przed końcem roku. Niestety okazuje się także, że pomimo sukcesów odkryto również mniej radosne informacje – zaginęło bowiem co najmniej 75 okrętów wojennych i nieznana ilość broni, które nie zostały zniszczone podczas wojny.
„To nie są zwykłe promy, to okręty wojenne klasy Galor!” – stwierdził bajorański aktywista Crom Neret. – „Czy macie pojęcie, jaką potęgę daje to temu, kto posiada te statki? Z taką siłą może rozpocząć ponowną inwazję!”
Gwiezdna Flota pospiesznie jednak przekonuje Bajoran i Kardasjan, iż są bezpieczni.
„Jesteśmy z wami. Obronimy was” – twierdzi rzecznik Gwiezdnej Floty Marie Durant. – „Będziemy honorować nasze traktaty z Radą Detapa i pomożemy Kardasjańskim Siłom Obronnym w każdy możliwy sposób. Te statki się znajdą.”

Nausicaanie będący na usługach Hegemonii Gorn niszczą trzy klingońskie placówki w skoordynowanym ataku z zaskoczenia. J’mpok odrzuca oskarżenia o nieprzygotowanie się do obrony twierdząc, że „na wojnie zawsze są ofiary”, i wysyłając zarazem siódmą flotę KSO pod dowództwem generała D’alda do systemu Orelious. Flota niszczy doszczętnie ukrytą bazę Nausicaan w pasie asteroid przy Orelious IX, następnie zaś rozpoczyna polowanie na pozostałe nausicaańskie okręty w systemie.

Podczas ataku siódmej floty zaginął jeden okręt. Gdy kapitan Klor odmawia pełnego śledztwa w sprawie Undine złapanego w systemie Rha’darus, drugi oficer I.K.S. Kang, Ja’rod, przeprowadza wraz z załogą powstanie na statku. Klor i pierwszy oficer zostają zabici, nowym kapitanem zostaje przywódca buntowników. Po nadaniu kodowanej wiadomości na Qo’noS, Kang włącza maskowanie. Nie wiadomo, gdzie się znajduje aktualnie.

Generał D’ald rozkazuje Kangowi powrót do swych patroli, jednakże bez rezultatu. W tym momencie do akcji wkracza J’mpok, który nakazuje D’aldowi zaprzestać prób zlokalizowania kapitana Ja’roda. Obserwatorzy spekulują, że J’mpok może próbować wpłynąć na Dom Torga i Durasa, dając Ja’rodowi wolną rękę. Oba rody należą do najstarszych w Imperium, a w żyłach ich członków płynie krew pierwszych imperatorów. Mimo iż Dom Durasa znacząco ucierpiał podczas wojny domowej w 2368, wciąż ma on znaczące wpływy w Wysokiej Radzie. Ponadto obserwatorzy donoszą, iż Klor był członkiem domu lojalnego Martokowi, toteż kanclerz nie przykłada większej wagi do jego śmierci.
„Próba zrozumienia polityki pomiędzy klingońskimi wielkimi rodami może zostać porównana tylko do gry anbo-jyutsu przy użyciu bat’lethów” – stwierdził Tag Morkek w Tellar News Service. – „Po wszystkim każdy jest ubabrani po łokcie we krwi. Odnajdziemy tam wszakże przysięgi honoru i feudalne więzy sięgające setki lat wstecz, nigdy zatem nie wiesz, kiedy ktoś poprosi cię o zwrot przysługi, którą jego dom wyświadczył twemu prapradziadowi.”

Obserwatorzy z Gwiezdnej Floty donoszą o intensyfikacji ruchu okrętów daleko na skraju kwadrantu Beta. Raporty podają, iż Dopterianie dostarczają okręty i zapasy będącej na wygnaniu Seli i jej poplecznikom w zamian za decalithium. Okręty podobne do tych z raportów Voyagera także są widywane w okolicy. Jako że Sela znajduje się poza jurysdykcją Federacji, nie ma ona żadnego wpływu na to, z kim i za co handluje Romulanka. Mimo to Wywiad Gwiezdnej Floty blisko przygląda się sytuacji i przygotowuje plan, w którym zakłada, iż Sela stanie się zagrożeniem dla Federacji. Ponadto, jako że decalithium jest substancją ściśle zabronioną, wszystkie materiały przywiezione przez Dopterian na teren ZFP są sprawdzane, a w razie konieczności – konfiskowane.

Alexander Rozhenko wraca na Ziemię wraz ze swoim synem D’Vakiem. Obejmuje on katedrę nauk politycznych na uniwersytecie w St. Petersburgu i przyznaje kolegom, iż rozważa napisanie książki na temat tego, co przeżył na pokładzie Boretha, lecz nie ma najmniejszego zamiaru wracać w najbliższym czasie do Imperium.

Podczas daty gwiezdnej 73963.51 kapitan T’Vix z U.S.S. Cochrane zostaje usunięty ze służby wraz ze swym pierwszym oficerem i szefem ochrony. Cochrane miał patrolować strefę neutralną, lecz został odwołany na Ziemię kilka dni później w celu zmian personalnych. Załoga zostaje przeniesiona do ponad tuzina różnych placówek. Gwiezdna Flota nie podaje przyczyn tego postępowania, zaś informacje o tym, co dalej stanie się z Cochranem, zostają utajnione. Powszechnie uważa się, iż okręt powróci do służby z nową załogą po modernizacji, lecz jeden anonimowy raport donosi, iż statek został wysłany do bazy wywiadu Gwiezdnej Floty do analizy.

Źródło: Star Trek Online

Poprzedni rozdział Następny rozdział