Chronologia Star Trek Online

Autor: cinus

[qsc title=’Wstęp i rok 2381′]Star Trek Online dzieje się w rzeczywistości znanej nam ze wszystkich seriali oraz dziesięciu filmów, ponieważ twórcy gry postanowili pozostać przy „oryginalnej” wersji wydarzeń i nie brali pod uwagę zmian, które dokonały się w filmie Star Trek z 2009 roku. Jedyne wydarzenia wspólne dla najnowszego filmu i tej gry były opisane w komiksie „Star Trek Countdown”, oficjalnym prequelu filmu J. J. Abramsa, czyli zostało uwzględnione np. zniszczenie Romulusa. Dla gracza czas zaczyna się w 2409 roku, czyli około 30 lat po akcji filmu „Nemesis”, jednak znamy wydarzenia, które doprowadziły do sytuacji znanej w grze. Oto co działo się po pokonaniu Shinzona przez Picarda.

Ma71KkZ.jpg

Rok 2381

Gwiezdna Flota monitoruje napiętą sytuację w Imperium Romulańskim, które zdaje się zmierzać w kierunku otwartej wojny domowej. Ambasadorzy Federacji konsultują się z Klingonami i innymi potęgami z kwadrantów Alfa i Beta na temat owej sytuacji; rozważają oni możliwość przywrócenia stabilizacji u Romulan, lub też kurs działania w razie, gdyby konflikt wyszedł poza granicę Imperium.

Siły imperialne dowodzone przez Tomalaka zaatakowały flotę Reman w przestrzeni pomiędzy obiema planetami; trwa blokada Remusa, zaś Remanie doświadczają braku zaopatrzenia i żywności. Federacja zaoferowała pomoc humanitarną obu stronom konfliktu.

Od czasu, gdy ambasador Spock wrócił do przestrzeni Federacji, ruch zjednoczeniowy, który został przez niego zainicjowany, urósł znacząco w siłę na Romulusie. Xiomek z Remańskiego Batalionu Kepeszuk zjednoczył się z ruchem zjednoczeniowym, widząc kolejną podziemną organizację, której członkowie są wykorzystywani przez rząd Romulański. Xiomek proponuje rozwiązanie siłowe, podczas gdy sam ruch woli dyplomację.

Data gwiezdna 59480.33 – Spock prezentuje formalną prośbę do Rady Federacji w sprawie pomocy dla ruchu zjednoczeniowego.
Wobec trwającej blokady Remusa, Pretor Tal’aura nie posiada wystarczających sił, by powstrzymać komandor Donatrę, która zdołała zająć kilka systemów z planetami o gospodarce rolniczej. Niedługo później Donatra mianuje się pierwszą imperatorką państwa Romulańskiego i ustanawia stolicę na Archenar Prime. Tal’aura jest zdecydowana odzyskać te terytoria za wszelką cenę.

Koalicja planet pod przywództwem Bajor domaga się, by członkowie rządu Kardasjańskiego i dowódcy wojskowi poddali się procesowi za zbrodnie poczynione podczas okupacji Bajor i wojny z Dominium. Karadasjanie odmawiają tym żądaniom, wobec czego koalicja zwraca się do Federacji i Klingonów w celu pomocy w wyegzekwowaniu sprawiedliwości.

W dalszym ciągu obserwuje się zwiększoną aktywność Borga w kwadrancie Alfa, wobec czego Gwiezdna Flota wybiera kapitana Jean-Luca Picarda do prowadzenia obrony przeciw owemu zagrożeniu. Ten z kolei z pomocą Siedem z Dziewięciu zaczyna przystosowywać technologię przywiezioną z kwadrantu Delta i przyszłości do bezpośredniej walki z Borgiem lub dania Federacji przewagi w nadchodzącym starciu.

Nie cała jednak flota zostaje nastawiona na aspekty militarne. Daty gwiezdnej 58839.03, Gwiezdna Flota świętuje rozpoczęcie produkcji okrętu USS Stargazer-A w San Francisco Fleet Yards. Okręt ten i jego bliźniak będą pierwszymi z całej nowej serii okrętów nastawionych na eksplorację i badania naukowe.

Źródło: Star Trek Online

Następny rozdział